بزرگ کردن سینه

این جراحی با هدف افزایش اندازه سینه انجام می شود. دراین عمل پروتز در زیر نسج سینه یا زیر عضلات قفسه سینه قرار داده می شود. این جراحی در خانم ها منجر به افزایش اعتماد به نفس می شود.

هدف از انجام جراحی :

افراد مختلف، دلایل متفاوتی را برای انجام این جراحی ذکر می کنند ولی مهمترین دلایلی که منجر می شود فرد تصمیم به انجام این جراحی بگیرد عبارتنداز:

1) بهبود ظاهر سینه در مواردی که سینه ها کوچک هستند.

2) کوچک شدن سینه بعد از حاملگی

3) بازسازی سینه بعد ازبرداشتن آن به علت سرطان سینه یا سایر بیماری ها

4) افزایش اعتماد به نفس

خطرات :

بزرگ کردن سینه با پروتز خطرات زیر را دارد:

- بافت اسکاری اطراف پروتز که شکل پروتز را به هم می زند ]کپسولار کنزکچر[

- درد موقت سینه

- عفونت

- کاهش موقت حس نوک سینه

- پاره شدن پروتز

احتمال بروز خطرات بالا کم است ]کمتر از 2%[ و در صورت بروز جهت اصلاح آنها نیاز به جراحی مجدد است.

نحوه آمادگی برای جراحی :

قبل از عمل، باید با یک جراح پلاستیک در مورد اندازه موردنظر سینه و ظاهر موردنظر آن صحبت کنید. جراح در مورد انواع مختلف پروتز در دنیای جراحی با شما صحبت خواهد کرد. قبل از انجام جراحی باید نکات زیر را بدانید:

1) پروتز سینه از افتادگی سینه جلوگیری نمی کند. برای اصلاح افتادگی سینه باید لیفت سینه به تنهایی یا همراه با پروتز سینه استفاده شود.

2) شکل سینه بعد از تعبیه پروتز تا پایان عمر ثابت باقی نمی ماند بلکه تحت تأثیر عواملی مثل افزایش سن، تغییرات وزن، حاملگی قرار خواهد گرفت.

3) این عمل جراحی تحت پوشش خدمات بیمه های درمانی قرار ندارد.

4) در صورتی که تصمیم به برداشتن پروتز بگیرید نیاز به جراحی های تکمیلی مثل لیفت سینه برای اصلاح شکل سینه خواهید داشت.

در صورتی که در بالای 40-35 سال تصمیم به تعبیه پروتز دارید باید یک ماموگرافی انجام دهید. قبل از جراحی باید از مصرف داروهایی مثل آسپرین و استعمال تنباکو خودداری کنید. این جراحی را

می توان در بیمارستان یا در یک مرکز جراحی محدود انجام داد. برش جراحی را می توان در زیر سینه، زیربغل، ناف یا اطراف آرئول سینه قرار داد. پروتز را می توان در زیر بافت سینه یا در زیر عضلات قفسه سینه قرار داد. پروتز سینه براساس جنس آن 2نوع smooth و Textured و براساس جنس ماده پر کننده آن دو نوع سالینی و سیلیکونی و براساس شکل 2 نوع گرد و آناتومیک دارند.

بعد از جراحی :

به مدت چند هفته تورم وجود دارد. احتمال خونمردگی مختصر هم وجود دارد. با گذشت زمان اسکار محل بسیار نامحسوس خواهد شد هرچند که کاملاً برطرف نمی شود. با گذشت زمان اسکار محل عمل بسیار نامحسوس خواهد شد هر چند که کاملاً برطرف نمی شود. در 6-4 هفته اول بعد از عمل باید مرتب از سوتین مخصوص استفاده کنید. ممکن است لازم باشد از نوار فشاری اختصاصی هم استفاده شود. اگر شغل شما تحرک فیزیکی خاصی لازم ندارد ظرف چند روز تایک هفته به کار خود باز می گردید. از انجام هر فعالیت شدیدی که موجب افزایش فشار خون شما یا ایجاد تپش قلب می شود به مدت یک ماه خودداری کنید. (حرکت دادن یا بلند کردن اجسام سنگین، فعالیت های ورزشی، بالا رفتن غیر معمول از پله ها، تحریک جنسی و ... ) سینه های شما نسبت به تماس و حرکات لرزشی حساس هستند. معمولاً بعد از اولین جراحی پروتز، درن تعبیه نمی شود. در صورت بروز قرمزی یا گرمی یا درد شدید سینه ها با بروز تب باید در اولین فرصت به پزشک خود اطلاع دهید. در صورت بروز درد سینه یا سختی تنفس هم به پزشک اطلاع دهید.

 

نتایج جراحی انتظارات شما را برآورده خواهد کرد. این جراحی اندازه و شکل سینه را تغییر می دهد.

خبرنامه